Terör Basın Açıklaması


| | |
| |

ORTAK AKIL VE SAĞDUYU İLE HAREKET ETMELİYİZ

 

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat MENGEN, Ankara’da meydana gelen patlamayla ilgili olarak basın açıklamasında bulundu. Hadisenin hain bir provokasyon olduğunu vurgulayan Mengen, “Ortak akıl ve sağduyu ile hareket etmeliyiz. Altını çizerek söylüyorum; ülkemize, milletimize ve birliğimize yönelen canice saldırıları bir kez daha kınıyor, geleceğini kan ve rant üzerine kurmuş terör örgütlerini lanetliyor, hain terör saldırısının faillerinin, azmettiricilerinin bir an önce tespit edilerek, haklarında gerekenin yapılmasını istiyoruz” dedi.

Amaçları kaos çıkartmak

Suruç'ta ve Diyarbakır mitinginde meydana gelen terör saldırıları ile Ankara’da meydana gelen patlamaların bir birinden farkı olmadığını vurgulayan Mengen, amacın kaos meydana getirerek birlik ve beraberliği bozmak olduğunun altını çizdi.

Mengen şunları söyledi: “Bugün küresel bir senaryoyla karşı karşıyayız. Bu senaryoda rol alan aktörleri iyi tanıyor ve uyarıyoruz: Bugün suçlama değil, sorumluluk alma vaktidir. Bugün yalan ve iftiraya sarılarak senaryoda rol alma değil, birlik olarak oyunu bozma vaktidir.

Gücümüzü, kardeşliğimizi muhafaza ederek bir kez daha oyunları boşa çıkarabilmeliyiz. Eğitim-Bir-Sen ailesi olarak bir kez daha milletimizi sağduyuya davet ediyoruz. Milletimize düşen görev sağduyulu olmak, terör örgütlerinin ve onları kurgulayan oyun kurucuların tuzağına düşmemektir.”

Hedefleri tüm insanlık

Mengen sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Altını çizerek söylüyorum; ülkemize, milletimize ve birliğimize yönelen canice saldırıları bir kez daha kınıyor, geleceğini kan ve rant üzerine kurmuş terör örgütlerini lanetliyor, hain terör saldırısının faillerinin, azmettiricilerinin bir an önce tespit edilerek, haklarında gerekenin yapılmasını istiyoruz. Bu insanlık suçunu ancak aklı, ruhu ve vicdanı iflas etmiş kişiler ve gruplar işleyebilir. Terörizmin ve teröristlerin hedefi ise  insanlıktır, kardeşliğimizdir, milletimizdir, ortak geleceğimizdir, birlikte yaşama irademizdir.”

 

 

Murat MENGEN

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Bakanı

Top