Şube Hizmet Binası Açılış Programı


808 | 15.09.2018
| |

YOĞUN KATILIM
Eğitim Bir-Sen Sakarya Şubesinin yeni hizmet binası gerçekleştirilen programla hizmete açıldı. Açılış programına Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın yanı sıra Sakarya Vali Yardımcısı Bekir Dınkırcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan,Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi Başkanı Murat Mengen,  STK Temsilcileri, Öğretmenler ve çok sayıda davetli katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Yeni hizmet binasının herkese hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullanırken Toçoğlu’nun ardından konuşan Vali Yardımcısı Bekir Dınkırcı, “Yeni eğitim ve öğretim yılının herkese hayırlı olmasını diliyorum. Yeni Hizmet Binası’da eğitimcilerimize hayırlı olsun” dedi.
 
KURDELE KESEREK AÇTILAR
Öte yandan açılış programına katılan Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Yıllar önce çok zor şartlar altında kurulan Sendikamızın bugün geldiği yeri en iyi gösteren şey bu hizmet binasıdır. Bakın burada ufak bir ofis açmıyoruz, yepyeni bir hizmet binası açıyoruz. Eğitim Bir-Sen bugüne kadar her zaman toplumsal olaylara önem vermiş, dünyanın neresinde olursa olsun yaşanan afetleri, sorunları önemsemiş ve buna göre davranmıştır. Bugünden sonra da bu şekilde davranmaya devam edecektir” ifadelerini kullandı. Yalçın’ın konuşmasının ardından hep birlikte kurdele kesilerek yeni Hizmet Binası açıldı.
 
DİVAN TOPLANTISINA KATILDI
Genel Başkan Ali Yalçın, Erenler ilçesindeki Sakaryapark'ta düzenlenen Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi Divan Toplantısı'na katıldı.
Ülke olarak zor günlerin üstesinden gelineceğini anlatan Yalçın, milletin ülkeyi 1 dolara satanlara karşı 15 Temmuz'un hemen akabinde yapılan hamlelere, bütün dolarları satarak tepki verdiğini ve küresel oyunu bozduğunu aktardı.
Bugün gelinen noktada, daha şiddetli hamlelerle spekülasyonlarla ve operasyonlarla karşı karşıya kalındığına değinen Yalçın, "Ben bunu da aşacağımızı düşünüyorum. Mehmet Akif Ersoy'un, 'Kesmeye gelir belki ama çekmeye gelmez boynu' dediği bir milletten bahsediyoruz. Belki kesilir ama başımıza tasma takarak çekeceklerini hayal edenler yanılırlar. Bu millet asla müstemleke olmadı, bu millet asla bir yerin sömürgesine dönüşmedi." şeklinde konuştu.
Yalçın, bazı kesimlerin zihinlerinin mandacı hale gelmiş olabileceğini, olayın farkında olmayabileceğini ifade etti.
Ülkede lejyoner grupların oluşabileceğine inandığını dile getiren Yalçın, şu an ABD'nin zehrini akıtabileceği ve harekete geçirebileceği yapı ve vesayet üretebileceği odakların gücünü kaybettiği için topa girdiğini belirtti.
Artık milletin bilinçlendiğine değinen Yalçın, "Bu ülkede direnç katsayısı yükselmiştir. Ben iyi günlerin bizi beklediğini düşünüyorum. Bizi kötü günlere sürüklemek için hamlelerin yapılacağını, bugün de yapıldığını görüyoruz ama bunları aşacak iradeyi bu millet artık yakaladı. Eski Türkiye geride kaldı. Yeni Türkiye, olayı bütün çıplaklığıyla gören bir Türkiye. Bu, ülke için son derece önemli. Burada olması gereken, eğitim öğretim bilim kitlesinin kendi bulunduğu alanda birinci sınıf iş yapabilmesidir." diye konuştu. 
Yalçın, Memur-Sen'in 500 bine yakın üye sayısına sahip olduğunu anımsatarak, gayelerinin sadece maddi çıkarlar olmadığını, insan yetiştirme odaklı çalıştıklarını aktardı.
Konfederasyon olarak yaptıkları projelerden bahseden Yalçın, şunları kaydetti:
"Örgütlülüğümüzün zekatını vermek durumundayız. Eğer bizim sendikacılığımız sadece ek derse, maaşa, fazla mesaiye odaklı bir sendikacılık olacaksa bu tezgah kapansın, bu teşkilat kapansın. Akif İnan yola çıkarken 'Biz ücret sendikacılığı yapmayacağız.' dedi. Ücret sendikacılığı salt olarak yapıldığında sıkıntılı bir şey. 'Biz ücret sendikacılığını da içinde barındıran hizmet sendikacılığı yapacağız.' dedik. Öyleyse bizim bu topluma karşı borcumuz var. Bu milletten alacaklı değiliz, biz bu millete borçluyuz."
Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi Başkanı Murat Mengen de Yalçın'ı kentte ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top