Arifiye Teşkilat Toplantısı


0 | | |
| |

EĞİTİM-BİR-SEN 5 BİN ÜYE DE KARARLI

 

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi son 3 ayda 16. teşkilat toplantısını Arifiye’de ilçe yönetimi ve  kurum temsilcileri ile  yaptı.

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen , Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşudur aynı zamanda genel yetkili sendikadır. Toplu sözleşme kazanımlarımızın hayata geçtiği bugünlerde bir güzel kazanımda Cuma Namazı saatlerindeki düzenleme ile ilgili  Başbakanlık Genelgesi olmuştur.  Sınav ücretlerindeki adaletsizlik giderilmiş , nöbet angarya olmaktan çıkarılmış ve ücret getirilmiş , 400 binden fazla öğretmene 1 derece verilmesi sağlanmıştır.

 

Eğitim-Bir-Sen sadece Türkiye’de emek ve özgürlük mücadelesinin öncüsü olmakla kalmamış; Filistin, Suriye, Mısır, Irak, Doğu Türkistan, Arakan, Bangladeş gibi ülkelerde, nerede bir mazlumun ayağına bir diken batmışsa onun acısını yüreğinde hisseden, ilgi ve duyarlılığı bütün dünya mazlumlarını kapsayan bir sivil toplum örgütü olmuştur. Eğitim-Bir-Sen, gözyaşının ve alın terinin renginin aynı olduğu gerçeğinden hareketle, ‘kardeşlik sınır tanımaz, ten rengine bakmaz, mazlumun kimliğini sormaz’ anlayışıyla, Mehmet Akif İnan’ın, “Türkümüz dünyayı kardeş bilendir / Gökleri insanın ortak tarlası” mısralarının ışığında Nepal ve Filipinler’de meydana gelen doğal afetler karşısında da hassasiyet göstermiş, acıyı ve gözyaşını dindirmeye koşmuştur. Bunun yanında, Fas’tan Moritanya’ya, Malezya’dan Kosova’ya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne, dünyadaki diğer emek hareketleriyle iş birliği ve insan hak ve hürriyetlerine ilişkin ihlaller bağlamında dünyanın dört bir köşesinden ses verebilmek için çeşitli platformlar oluşturma gayreti içerisine girmiştir.

 

Biraz daha özele kendimize dönersek , Eğitim-Bir-Sen Şube yönetimine geldiğimiz günden bu güne sendikamızı nasıl daha ileriye taşırız hep bunun mücadelesini verdik. Tüm ilçelerimizde yetkili sendikayız.  Son 3 ayda 16 teşkilat toplantısı organize ederek 500 ‘den fazla yeni üye artışı ile 4500 ‘ün üzerine çıktık.  Mayıs ayına kadar 5 bin üye hedefine emin ve kararlı adımlarla ilerliyoruz.

Bizler Sakarya’nın en büyük sivil toplum kuruluşuyuz aynı zamanda. Göreve geldiğimiz günden bu güne bir çok sivil toplum kuruluşu ile birlikte hareket ederek , 7 Haziran Seçimleri Çalıştayı düzenledik ve bununla ilgili bir rapor hazırladık,  ümmet iftarı , şehitlerimiz için gıyabi cenaze namazı ve basın açıklaması organize ettik.  Genel Merkezimizin yapmış olduğu tüm faaliyetlere ve eğitimlere katıldık. MEB Memurluk ve şeflik sınavı için üyelerimize yönelik deneme sınavı yaptık. Mart ayında yapılacak müdür yardımcılığı sınavı için üyelerimize hazırlık kitapları temin ettik. Her sınıfın bir yetim kardeşi var proje ortağıyız , Suriye’de mazlum ve mağdur halk için 1 ve 2 no’lu şubeler olarak ortak 1 Tır un yardımı yaptık. Bu günlerde Genel merkezimizle birlikte Bayırbucak Türkmenlerine yardım ediyoruz.

Memur-Sen’imizin  bir milyon üye hedefine katkı sağlamak için, üyelerimizin haklarını daha iyi  savunmak  , mazlum ve mağdur kardeşlerimize daha çok yardım etmek için 5 bin üye hedefimize odaklanıyoruz dedi.

Arifiye İlçe Temsilcisi Talha Bedir, toplantıya katılan il yönetimine ve kurum temsilcilerine teşekkür etti ve soru cevap kısmı ile toplantı sona erdi. 

Top